stycznia 18, 2018

Mamo, nie zostawiaj mnie samego!!!
jest 18 stycznia roku pańskiego 2018 roku. W Przywidzu, koło Gdańska dochodzi do tragedii.

Mama zostawia dziecko w aucie, sama idzie na zakupy. Po powrocie zastaje dziecko martwe w foteliku samochodowym....
Przecież nie ma 30 stopni, żeby doszło do powtórki z rozrywki z Rybnika, gdzie tato zapomniał odwieść córeczki do przedszkola, a w tym czasie poszedł do pracy. W aucie temperatura rosła, a dziewczynka umierała w męczarniach kiedy to ścinało się jej białko....


Ale tutaj, zima. Może mama myślała, że to tylko zajmie 5 minut? Przecież co może wydarzyć się przez 5 minut w aucie? Może pomyślała:

 ,, A nie będę tego dziecka tachać ze mną, tak sobie słodko śpi....". 

Matka była w sklepie o 5 minut za długo.


Podobno przyczyną śmierci dziecka było zachłyśnięcie się... Nie wiemy, czy matka zostawiła dziecko z czymś do jedzenia, może z butelką z mlekiem... Na pewno nie wyobrażała sobie takiego scenariusza.

Nie chcę oceniać tej kobiety, bo już sama tragedia jest dla niej ciosem, bólem i karą...

Ale chciałabym napisać ku przestrodze wszystkim rodzicom, opiekunom, którym zostawienie dziecka bez opieki przeszło przez myśl. Poznałam kiedyś dziewczynę, która chwaliła się, że wychodzi do sklepu jak dziecko śpi w łóżeczku. Zostawia je samo, a ona też ,,Wyskakuje tylko na kilka minut...". Czy to brak wyobraźni? Wiara w rządzenie losu? A może tak modne teraz zdanie ,,Mam zaufanie do dziecka"?


Mamy, Ojcowie, Babcie, Opiekunki... nie bawmy się w takie podchody a nuż nic się nie stanie....  Bo stać się może. Przewidujmy! Bądźmy skupieni jak kierowcy na drodze. Wyobrażajmy sobie skutki naszych działań!

Jeżeli musisz wyjść, dziecko akurat zasnęło, to je do cholery obudź i wsadź do chusty jak nie po drodze Ci z noszeniem dziecka pod pachą czy wyjmowaniu i składaniu wózka. Chusta bądź nosidełko to nie jest aż taki wielki wydatek, a jak potrafi taki przyrząd pomóc w organizacji życia młodych rodziców.


Tak często myślimy o sobie ... ,,Bo mi nie wygodnie, bo gdzie ja będę dźwigał na rękach 10 kilowe dziecko" nie myśląc w ogóle o naszych najmłodszych.


Niech ta historia będzie dla nas nauczką. Cudzą lekcją błędów....Źródło:

http://fakty.interia.pl/polska/news-przywidz-8-miesieczne-dziecko-nie-zyje-matka-zostawila-je-w-,nId,2510162

14 komentarzy:

 1. Szok! Mnie jako dziecko nie zostawiali nigdy samej, nawet na sekundę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znów bezmyślność... :( myślę, że w zaufaniu do dziecka chodzi o coś zupełnie innego...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to dzisiaj przeczytałam to, aż mi się słabo zrobiło. Masz rację, nie powinna zostawiać dziecka samego, ale w domu też mogło się to wydarzyć - wystarczy moment nieobecności. W czasie jazdy samochodem też. NIestety wszystkiego nie przewidzimy, a nie da sie być z dzieckiem 24/7

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jednej strony tak, a z drugiej - jeżeli jesteś w mieszkaniu w drugim pokoju, czy w aucie usłyszysz coś niepokojącego. Dlatego dzieci tak przeraźliwie płaczą bo to im daje przetrwanie - usłyszy je ktoś dorosły i zareaguje w porę. A jeżeli zamykasz dziecko w aucie i wychodzisz to jak masz zareagować na jego płacz i potrzeby? :(

   Usuń
 4. Ogromna tragedia i nie można oceniać matki. Ona i tak poniosła największą z możliwych kar.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda... nie nam oceniać... Jednak każdy z nas, może na tym nieszczęsnym przykładzie, wyciągnie z tej historii coś dla siebie.

   Usuń
 5. Tak jak jamaska.pl skomentowała, akurat ta tragedia mogła się wydarzyć wszędzie... Tak czy siak nie wyobrażam sobie zostawić dzieci samych w domu, w samochodzie... ale masz racje trzeba o tym cały czas trąbić, dzięki temu może będzie o jedną tragedię mniej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jednej strony tak, a z drugiej - usłyszałabyś przecież będąc w pobliżu dziecka, że coś się dzieje. Dziecko zaczęło by płakać, dusić się, a Ty byś zareagowała. Mam nadzieję, że przeczytają ten post mamy, które postępują tak jak niestety ta smutna dzisiaj mama z posta. Ku przestrodze :(

   Usuń
 6. To straszne, nie jestem matką, ale jak kiedyś będę to na pewno nie dopuszczę do takiej sytuacji! Straszna tragedia...

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie jest to nie do wytłumaczenia jak można tak postąpic !!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jestem w szoku, ze ludziom to do głowy przychodzi.. NIGDY bym nie wpadła na to żeby zostawić dziecko samo w samochodzie!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. To musi być straszne.. Nigdy przenigdy nie zostawiłam dziecka samego, mimo że niektórzy czasami mówili "zostaw go niech tu sobie śpi, po co będziesz go wyciągać.." znam historię pewnej dziewczyny, która miała wyruszyć gdzieś z dzieckiem autem, ale wróciła się bo czegoś zapomniała. Wahała się czy zostawić dziecko w aucie i szybko skoczyć do domu, jednak postanowiła, że je weźmie ze sobą. Jak wróciła, zastała swoje auto roztrzaskane (mieszkała przy ulicy). Strasznie to przeżywała i nie przyjęła się tak tym autem, bo najważniejsze że podjęła w tamtym momencie słuszną decyzję i ocaliła swoje dziecko.. Mogło skończyć się to tragicznie..

  OdpowiedzUsuń
 10. Ręce opadają... Jak można nie mieć tak bardzo wyobraźni? Mimo wszystko to musi być też przeogromna tragedia dla samej matki i jej rodziny.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 singing mummy! , Blogger